Różnica Między Terpenami i Flawonoidami

Terpeny i Flawonoidy – Jaka jest między nimi różnica?

Główna różnica między terpenami i flawonoidami w konopiach indyjskich sprowadza się do bitwy zmysłów: terpeny są odpowiedzialne za zapach marihuany, podczas gdy flawonoidy przyczyniają się również do unikalnego koloru poszczególnych odmian. Zarówno terpeny, jak i flawonoidy przyczyniają się do zapachu i smaku konopi. Są one podobne, ale oferują unikalne efekty terapeutyczne i w różny sposób oddziałują na organizm.

Czym są flawonoidy?

Flawonoidy występują w tysiącach roślin w całej naturze. Flawonoidy te są odpowiedzialne za unikalny smak każdej odmiany konopi i pigmentację rośliny. Konopie indyjskie zawierają 20 flawonoidów, chociaż mogą istnieć inne, których jeszcze nie odkryliśmy. Kannaflawiny A, B i C są unikalne dla konopi. Inne, takie jak kwercetyna, znajdują się w wielu owocach i warzywach.

Jeśli chodzi o konopie indyjskie, flawonoidy odgrywają rolę w tym, jak doświadczamy efektów każdej odmiany. Współpracując ściśle z terpenami i kannabinoidami, flawonoidy dodają więcej niuansów do doznań sensorycznych danej odmiany. Jeśli podoba nam się smak i ogólny efekt danej odmiany konopi, jesteśmy bardziej skłonni sięgnąć po nią ponownie. Jednak wciąż musimy się wiele nauczyć o flawonoidach, ponieważ są one jednym z najbardziej niedostatecznie zbadanych aspektów konopi.

Korzyści i zastosowania

Uważa się, że każdy flawonoid występujący w konopiach indyjskich oferuje inne korzyści zdrowotne, ale poniżej przedstawiono niektóre z najczęściej rozważanych zastosowań terapeutycznych:

• Przeciwutleniacze (ochrona przed uszkodzeniem komórek),
• Przeciwzapalne,
• Poprawa funkcji układu sercowo-naczyniowego,
• Neuroprotekcyjne,
• Przeciwwirusowe/przeciwbakteryjne,
• Zapobieganie cukrzycy, nowotworom i innym chorobom.

Czym są terpeny?

Podobnie jak flawonoidy, terpeny są związkami organicznymi występującymi w roślinach, które przyczyniają się do unikalnego smaku i aromatu konopi. Terpeny występują wszędzie w przyrodzie i mają swoje własne potencjalne korzyści zdrowotne poza konopiami indyjskimi.

Znajdujące się w trichomach rośliny, unikalne właściwości terpenów wpływają również na wrażenia sensoryczne danej odmiany konopi. Naukowcy zidentyfikowali co najmniej 100 różnych terpenów w konopiach indyjskich, co odpowiada szerokiej gamie odmian dostępnych na rynku.

Korzyści i zastosowania

Badania wykazały liczne dowody potwierdzające przydatność terpenów w leczeniu różnych schorzeń. Chociaż każda z tych właściwości wymaga dalszych badań i prób klinicznych, niektóre korzyści mogą obejmować właściwości:

• Przeciwdrgawkowe,
• Przeciwzapalne,
• Przeciwwirusowe/przeciwbakteryjne,
• Poprawiające nastrój,
• Zwalczające raka/nowotwory.

Terpeny mogą również pomóc zmniejszyć niepokój u osób dotkniętych stresem. Wykazano na przykład, że wdychanie olejku lawendowego – który zawiera dużo linalolu – ma działanie uspokajające.

Wiele produktów, których używamy na co dzień, zawiera terpeny, np:

• Środki odstraszające komary i środki owadobójcze.
• Szampony, płyny i inne produkty do pielęgnacji skóry.
• Środki aromatyzujące znajdujące się w cukierkach i innych produktach spożywczych.

Terpeny a flawonoidy: Czy jeden ma większą wartość terapeutyczną niż drugi?

Zarówno terpeny, jak i flawonoidy są aktywnymi związkami w konopiach indyjskich, oferującymi wiele potencjalnych wartości terapeutycznych, choć nauka nie zbadała jeszcze dokładnie ich roli w konopiach indyjskich. Jednak te dwie grupy związków zapewniają użytkownikom konopi największą wartość, gdy działają synergistycznie w organizmie poprzez efekt otoczenia.

Unikalne kannabinoidy, flawonoidy i terpeny każdej odmiany konopi współpracują ze sobą, aby zapewnić unikalne doznania fizjologiczne, działając na układ endokannabinoidowy (ECS) w celu zwalczania różnych dolegliwości. Różne stężenia i dawki flawonoidów i terpenów dają różne rezultaty.

Potrzebujemy jednak znacznie więcej badań, aby właściwie określić, jakie ilości, proporcje lub formuły pomogą w konkretnych problemach zdrowotnych. Każdy ma również swój własny, unikalny ECS, więc profil kannabinoidowo-terpenowo-flawonoidowy, który działa na jedną osobę, niekoniecznie musi działać na inną. Wiek, poziom aktywności, stosowanie innych leków na receptę, wskaźnik masy ciała (BMI) i płeć również mają wpływ na wpływ danej odmiany konopi na daną osobę.

Podczas gdy zarówno terpeny, jak i flawonoidy wpływają na organizm i stanowią około 2% suchej masy rośliny konopi, istnieje znacznie więcej odmian terpenów (100 terpenów w porównaniu do 20 flawonoidów). Trudniej jest również znaleźć wysokie stężenia flawonoidów w naturze, co sprawia, że terpeny są bardziej dostępnymi związkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © PotLand.pl - marihuana THC i rośliny konopi CBD, czyli tematy naszego konopnego bloga.