Pierwsza Uprawa Marihuany

Jesteś więc gotowy, aby rozpocząć uprawę własnych odmian automatycznie kwitnących, ale nie wiesz, od czego zacząć. Wyszukiwanie w Internecie wydaje się prowadzić do nieskończonej różnorodności wyborów dotyczących tego, jak, kiedy i gdzie uprawiać marihuanę. Kończysz bardziej zdezorientowany niż na początku, ale uprawa marihuany nie musi być aż tak trudna ani skomplikowana. Trzymaj się podstaw, nie myśl o tym za dużo, a możesz szybko wyhodować ogromne, automatycznie kwitnące bestie przy minimalnej inwestycji czasu i pieniędzy.

1. Uprawa marihuany outdoor.

Nasiona marihuany to prawdziwa maszyna, która zamienia światło słoneczne, brud i wodę w piękne rośliny, a wszystkie te trzy czynniki są darmowe!

Idealnie byłoby, gdyby Twoje rośliny otrzymały co najmniej dwie lub trzy godziny bezpośredniego światła słonecznego przed 16:00, ale więcej im z pewnością nie zaszkodzi. Nie ma czegoś takiego jak za dużo światła podczas uprawy na zewnątrz. Sadź w miejscu, gdzie poranne i południowe słońce będzie świecić bezpośrednio na nie. Oczywiście, w zależności od lokalizacji, konieczne może być zrównoważenie bezpośredniego światła słonecznego z dyskrecją. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie lokalnych praw i zwyczajów. Jeśli musisz poświęcić godzinę lub dwie światła słonecznego, aby chronić swoją roślinę lub siebie, zrób to!

Zapotrzebowanie na wodę Twoich roślin konopi indyjskich będzie się zmieniać w zależności od Twojej lokalizacji. Jeśli mieszkasz w środowisku tropikalnym, możesz mieć problemy ze zbyt dużą ilością wody, a sezon wegetacyjny może trwać zaledwie trzy miesiące. Jeśli mieszkasz w suchszym, cieplejszym klimacie z dłuższymi godzinami nasłonecznienia przez większą liczbę miesięcy w roku, będziesz mieć dłuższy sezon wegetacyjny, ale będziesz musiał regularnie podlewać rośliny. Jedną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że pH wody, którą zasilasz swoje rośliny, jest bardzo ważne. Bez względu na to, jak bogata w składniki odżywcze jest gleba (lub jakie podłoże uprawowe używasz), te składniki odżywcze stają się dostępne dla rośliny konopi indyjskich tylko wtedy, gdy są zaopatrzone w wodę o odpowiednim zakresie pH. Dzięki temu pH w strefie korzeniowej jest prawidłowe, co umożliwia pobieranie składników odżywczych.

W takim razie jaki jest prawidłowy zakres pH?

Cóż, wszystko zależy od tego, czy uprawiasz w glebie, kokosie kokosowym, czy w czystej konfiguracji hydroponicznej. Jeśli zamierzasz uprawiać marihuanę po raz pierwszy, zalecamy uprawę w glebie lub kokosie i pozostawienie uprawy hydroponicznej na później. W przypadku stosowania podłoża na bazie gleby najlepiej jest dostarczać wodę zasilającą o pH w zakresie od 6,0 do 7,0. W przypadku kokosa wymagany jest zakres od 5,5 do 6,5 i jest on taki sam w przypadku technik uprawy hydroponicznej.

Podczas uprawy marihuany ważne jest badanie nie tylko wody zasilającej, ale także wody wypływającej z doniczek. Pozwala to dobrze zrozumieć, jaki jest poziom pH w strefie korzeniowej. Pehametr będzie działał doskonale, a także pozwoli Ci zmierzyć temperaturę i poziom EC wody, którą dostarczasz swoim uprawom. Kokos to w rzeczywistości podłoże, które najczęściej polecamy początkującym hodowcom z kilku powodów. Oferuje wiele zalet zarówno uprawy w glebie, jak i hydroponiki, jest niezwykle prosta w obsłudze i łatwa do spłukania, jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z substancjami odżywczymi.

2. Uprawa marihuany indoor.

Uprawa w pomieszczeniu wymaga więcej przemyślenia i wysiłku, ponieważ musisz zapewnić roślinom wszystko sam. Oznacza to, że będziesz potrzebować wydzielonego miejsca w domu, źródła światła, wody, elektrycznego timera, filtra węglowego i wentylatora.

Większość hodowców indoor ma namioty odporne na światło, w których można uprawiać rośliny. Dzięki temu mogą kontrolować oświetlenie, wilgotność, temperaturę i inne parametry bez zmiany ich w pozostałej części domu. Małe namioty do uprawy, idealne dla jednej lub dwóch roślin automatycznie kwitnących, można znaleźć w Internecie. Jeśli namiot w Twoim domu jest zbyt rzucający się w oczy, zawsze możesz podążać za wspaniałą tradycją amerykańskich pokojów akademickich i zagospodarować go w dyskretnej szafie. Alternatywnie możesz zbudować własną komorę do uprawy i zamaskować ją według własnego uznania. Czy Twój dom jest już wypełniony częściami komputerowymi? Wtedy box do uprawy w obudowie typu PC może idealnie wpasować się w otoczenie. Audiofil? W takim razie duża obudowa głośnika jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli uprawiasz na zewnątrz, będziesz potrzebować własnego zamiennika słońca. Do wyboru jest kilka podstawowych opcji.

• Świetlówki

Świetlówki występują w różnych postaciach, ale wszystkie zużywają niewielkie ilości energii elektrycznej, można je łatwo kupić w każdym sklepie z narzędziami i są również niepozorne.

• HID

Żarówki HID zużywają dużo energii elektrycznej, wytwarzają dużo ciepła i znacznie zwiększają plony. Zajmują jednak dużo miejsca i trudno je zmieścić w ukrytych przestrzeniach uprawowych.

• LED

Diody LED przeszły długą drogę. Pojedyncza lampa LED Cobb o mocy 100 W będzie zasilać namiot z jedną lub dwiema roślinami, co czyni ją najtańszą i najbardziej dyskretną opcją dla prywatnych hodowców.

Nasiona marihuany odmian automatycznych będą rosły i kwitły niezależnie od oświetlenia. Wielu doświadczonych hodowców zaleca 20 godzin światła, a następnie cztery godziny ciemności, ale powszechne są również schematy 18/6 i 24/0. Jeśli nie korzystasz z całodobowego oświetlenia, będziesz potrzebować elektrycznego timera, aby zachować spójność harmonogramu. Chociaż rośliny przetrwają wszystko, co wybierzesz, będziesz chciał przestrzegać regularnego harmonogramu. Niespójny czas naświetlania może zestresować roślinę i prowadzić do obniżonych plonów lub, co gorsza, do pojawienia się cech hermafrodytycznych.

Dobra marihuana śmierdzi. Hodowcy mogą pokochać jej mocny, ostry i utrzymujący się zapach, ale sąsiedzi prawdopodobnie nie. Bądź dobrym sąsiadem i chroń się przed wścibskimi przechodniami za pomocą filtra węglowego i wentylatora. To praktycznie eliminuje wszelkie zapachy na zewnątrz namiotu, co oznacza, że możesz uprawiać je spokojnie.

Do swojej pierwszej uprawy trzymaj się gleby bogatej w składniki odżywcze lub kombinacji włókna kokosowego i gleby. Istnieją inne opcje wymagające dużej konserwacji, w tym hydroponika, ale my dbamy o to, aby było to szybkie i proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © PotLand.pl - marihuana THC i rośliny konopi CBD, czyli tematy naszego konopnego bloga.